Kursun Adı: TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

Kursun Amacı: ETS tarafından yapılan TOEFL sınavlarına hazırlayarak, başarılı olmalarını sağlamaktır. Kursiyerler seviye tespit sınavı sonucuna göre; bulunduğu ingilizce düzeyinden eğitime başlar.

 1. Hazırlık kuru      84 saat
 2. Hazırlık kuru      84 saat
 3. Hazırlık kuru      96 saat
 TEST kurları    120 saat

TOEFL Hazırlık Programları: İleri seviyede gramer ve kelime bilgisi ile birlikte okuma ve anlama becerileri geliştirilmektedir.

TOEFL Test Kurları: Amaç sınav olup, sınavın ana başlıklarına yönelik konu çalışmalarıyla birlikte sınav becerisi verilmektedir. Kurs boyunca takip edilen ana ders kitapları ve Tekdil tarafından hazırlanmış ileri düzey gramer çalışmaları ile dilin yapısal örgüsünün çok iyi öğrenilmesi sağlanmaktadır. Sınav amaçlı seçilmiş okuma, dinleme, konuşma parçaları ve her parçanın sonundaki test kısmı ile sınav becerisi geliştirilmektedir. Test kurlarında sınav tarihinden önceki 4 hafta Pazar günleri, sınav saat ve şartlarında TOEFL deneme sınavları alınır.

Kursa Kayıt: Kayıtlar sürekli olup, kursiyerlerimizin hangi kurlarda başlayacaklarını tespit amacı ile düzey belirleme sınavı almaları gerekmektedir. Bu eğitim Karanfil Şubemizde verilmektedir.